24" Full HD LCD Monitor DELL S2425HS, 210-BMHH
137,99 €
Description
Dell 24 Monitor - S2425HS
A 23.8-inch FHD monitor that optimises eye comfort and features impressive visuals with outstanding acoustics in a lifestyle-inspired design.
Model S2425HS | 23.8" | Business | Panel IPS | Resolution 1920x1080 | Form factor 16:9 | Refresh rate 100Hz | Brightness 250 | Contrast 1500:1 | Display Matte | Response time 8 ms | Horizontal 178 degrees | Vertical 178 degrees | Displayable colours 16.7 million | 2xHDMI | Speakers | Swivel | Pivot | Height adjustable | Tilt | 100 mm x 100 mm | Kensington lock
Specification
| Manufacturer | DELL |
| Model | S2425HS |
| Model Name | S2425HS |
| Type Of Monitor | äriotstarbeline |
| Diagonal (") | 23.8 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Technology | LCD |
| Screen LED Backlight | yes |
| Panel | IPS |
| Screen Refresh Rate | 100 Hz |
| Non-Glare Screen | yes |
| Response Time | 8 ms |
| High Definition (HD) | Full HD |
| Contrast | 1500:1 |
| Brightness (cd/m2) | 250 |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Supported Video Modes | 1080i/1080p/480p/576p/720p |
| Pixel size | 0.2745 mm |
| Temperature range | 0 ... 40 °C |
| Colours | 16.78 million colours |
| VESA 100 x 100 | yes |
| Speakers | Integrated |
| Number of speakers | 2 |
| Sound (W) | 10 W |
| HDMI ports | 2 |
| Energy consumption | 15 kWh/1000h |
| Kensington lock | yes |
| Colour | black / silver |
| Reversible | yes |
| Tiltable | yes |
| Adjustable height | yes |
| Pivot | yes |
| Weight net (kg) | 5.11 kg |
| Weight w.-o. stand (Kg) | 3190 g |
| Weight with package (kg) | 7 kg |
| Laius | 537.64 mm |
| Product height | 477.03 mm |
| Product depth | 188.14 mm |
| Dimensions without stand (W x H x D) | 53.76 x 31.37 x 5.89 cm |
| Dimensions with stand (W x H x D) | 53.76 x 34.7 x 18.81 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 61.5 x 37.5 x 14 |
| Standby power (W) | 0,4 W |
| Energy label | D |
| Warranty | 2 years |
| Energy Label pdf | https://eprel.ec.europa.eu/labels/electronicdisplays/Label_1856261.pdf |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1856261/fiches?language=EN |