Notebook LENOVO V15 G4 AMN Business, Ryzen 5-7520U, 15.6", RAM 16GB, SSD 512GB, DOS, 82YU016TPB
Description
The LENOVO V15 G4 AMN Business is a business-oriented laptop, ideal for both everyday work and studying
A powerful processor ensures smooth multitasking and reliable performance. The bright and detailed display provides a comfortable viewing experience for both work and entertainment.
A long-lasting battery allows you to work on the go without constant charging. Its compact and stylish design makes it easy to carry.
Business | V Series | V15 G4 AMN | CPU Ryzen 5 | 7520U | 2800 MHz | Screen 15.6" | Resolution 1920x1080 | Screen type Non-Glare | RAM 16GB | Max 16GB | LPDDR5 | Frequency speed 5500 MHz | SSD 512GB | Graphics Integrated | VGA card AMD Radeon 610M Graphics | Integrated | LAN Gigabit | Keyboard ENG | Microphone Built-in | Speakers | WebCam | DOS | Black | Weight 1.63 kg
Specification
| Manufacturer | LENOVO |
| Product Model Code | V15 G4 AMN |
| Computer Family Name | V Series |
| PC Features | Business |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Non-Glare Screen | yes |
| Operation System | none |
| Internal memory | 512 GB |
| Memory (RAM) | 16GB |
| High Definition (HD) | Full HD |
| Brightness (cd/m2) | 250 cd/m² |
| CPU family name | AMD Ryzen 5 |
| CPU model number | 7520U |
| SSD type | M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe |
| Max memory (RAM) | 16GB |
| Clock speed | 2800 MHz |
| Temperature range | 5 - 35 °C |
| Memory type | LPDDR5 |
| Graphics memory | Integrated |
| Speakers | Integrated |
| Sound (W) | 1.5 W |
| VGA card | AMD Radeon 610M Graphics |
| Web cam | Integrated |
| Resolution of webcam | 1280 x 720 |
| Ethernet | yes |
| HDMI ports | 1 |
| LAN | Gigabit |
| Bluetooth | yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Optical drive | none |
| USB 3.2 | 2 |
| USB type C | 1 |
| Microphone | Integrated |
| Audio output | 1 |
| RJ45 | 1 |
| Wifi | yes |
| Wifi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Type of battery | liitium-ioonaku |
| Battery capacity | 38 Wh |
| Keyboard layout | ENG |
| Colour | Black |
| Colour Name | Business Black |
| Weight net (kg) | 1.63 kg |
| Weight with package (kg) | 2.37 kg |
| Laius | 359.2 mm |
| Product height | 19.9 mm |
| Product depth | 235.8 mm |