Notebook LENOVO IdeaPad Slim 3 15IRH10, I7, 15", 16GB, 1TB
739,90 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Style, Speed & Stamina in One Sleek Laptop
Stay on the move with the sleek and stylish 15″ Lenovo IdeaPad Slim 3 Gen 10 laptop. Designed to adapt to your fast-paced life, the robust processors render peak performance for each task. Enjoy stunning visuals on vibrant display options while a long-lasting battery keeps you powered and prepared, wherever you go.
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | 83K100CSRM |
| Model Name | Slim 3 15IRH10 |
| Computer Family Name | IdeaPad |
| Diagonal (") | 15.3 |
| Native Resolution | 1920 x 1200 |
| Non-Glare Screen | yes |
| Operation System | none |
| Internal memory | 1TB |
| Memory (RAM) | 16 GB |
| High Definition (HD) | WUXGA |
| Brightness (cd/m2) | 300 cd/m² |
| CPU family name | Intel Core i7 |
| CPU model number | i7-13620H |
| Temperature range | 5 - 35 °C |
| Sound (W) | 2 W |
| Ethernet | ei |
| HDMI ports | 1 |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS),Aluminium,Polycarbonate (PC) |
| Bluetooth | yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| USB 3.2 | 2 |
| Wifi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Type of battery | liitium-polümeeraku |
| Fast Charging | yes |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Colour | Grey |
| Colour Name | Luna Grey |
| Weight net (kg) | 1.59 kg |
| Weight with package (kg) | 2.49 kg |
| Laius | 343.4 mm |
| Product depth | 239.5 mm |
| Warranty | 2 years |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee