86" LED Signage Screen DAHUA DHI-DHI-LM86-S400
2069,90 €
Description
LM86-S400 Dahua 86 inch LED Monitor
- 4K Ultra-HD resolution
- Anti-glare panel, suitable for continuous 24/7 operation
- 178°/178° extra-wide viewing angle for overall viewing performance
- High fidelity digital processing for a brilliant and vivid video
- 8ms response time for no motion blur, judder or ghosting
- Support HDMI, DP, VGA and other signal input
- Built-in speaker
- Includes an infrared remote control
Specification
| Manufacturer | DAHUA |
| Model | LM86-S400 |
| Operation (hours/days) | 24/7 |
| Diagonal (") | 86" |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Screen type | 16:9 |
| Screen Technology | LCD |
| Screen LED Backlight | Direct-LED |
| Panel | IPS |
| Screen Refresh Rate | 60 Hz |
| Non-Glare Screen | yes |
| Response Time | 8 ms |
| High Definition (HD) | 4K Ultra HD |
| Contrast | 1100:1 |
| Brightness (cd/m2) | 350 cd/m² |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Temperature range | 0 ... 40 °C |
| Colours | 16.7 milj. |
| VESA Mounting | yes |
| VESA 800 x 400 | yes |
| Speakers | Integrated |
| Sound (W) | 20W |
| HDMI ports | 2 |
| Powered by | Seesmine toiteplokk |
| USB 2.0 | 1 |
| RS232 port | 2 |
| VGA | 1 |
| Display Port | 1 |
| Audio Input | 1 |
| Energy consumption | 170 kWh/1000h |
| Colour | Black |
| Pivot | yes |
| Weight net (kg) | 46.5 kg |
| Weight with package (kg) | 66 kg |
| Dimensions without stand (W x H x D) | 195.28 x 112.34 x 7.89 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 210 x 127 x 22.5 cm |
| Standby power (W) | 0,5 W |
| Energy label | G |
| Energy Label (HDR) | - |
| Warranty | 3 years |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2030219/fiches?language=EN |
Similar products
55" LED Signage Screen LG 55UL3Q-E
819,90 €
55" LED Screen LG 55UN640S0LD
624,82 €
65" LED Signage Screen LG 65UL5Q-E
1089,90 €