65" LED Signage Screen DAHUA DHI-LM65-F400
640,61 €
Description
> 4K Ultra-HD resolution
> Suitable for continuous 24/7 operation
> 8ms response time for no motion blur, judder or ghosting
> 1.07B colors, for a realistic and immersive visual experience
> High fidelity digital processing for a brilliant and vivid video
> 178°/178° extra-wide viewing angle for overall viewing performance
> Professional thermal design to extend equipment lifespan
Model LM43-F400 | 65" | Resolution 3840x2160 | Form factor 16:9 | Refresh rate 60Hz | Brightness 350 | Contrast 1200:1 | Response time 8 ms | Horizontal 178 degrees | Vertical 178 degrees | Displayable colours 16.7 million | 1x15pin D-sub | 3xHDMI | 1xAudio-Out | 1xUSB 2.0 | Speakers | 300 mm x 300 mm
Specification
| Manufacturer | DAHUA |
| Model | DHI-LM43-F400 |
| Model Name | LM43-F400 |
| Diagonal (") | 65" |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Screen type | 16:9 |
| Screen Refresh Rate | 60 Hz |
| Response Time | 8 ms |
| High Definition (HD) | 4K Ultra HD |
| Contrast | 1200:1 |
| Brightness (cd/m2) | 350 |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Temperature range | 0 ... 40 °C |
| Colours | 1.07 mlrd |
| Fits with VESA | 300 x 300 mm |
| VESA Mounting | yes |
| VESA 300 x 300 | yes |
| Speakers | Integrated |
| Sound (W) | 7 W |
| HDMI ports | 3 |
| USB 2.0 | 1 |
| 15pin D-sub | 1 |
| Audio output | 1 |
| Energy consumption | 54 kWh/1000h |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 18.6 kg |
| Weight with package (kg) | 24.75 kg |
| Laius | 1446 mm |
| Product height | 838 mm |
| Product depth | 77.6 mm |
| Dimensions without stand (W x H x D) | 144.63 x 83.84 x 7.76 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 160 x 99.5 x 17.4 cm |
| Standby power (W) | 0,5 W |
| Energy label | G |
| Warranty | 3 years |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/750572/fiches?language=EN |
Similar products
55" LED Screen DAHUA DHI-LM55-F400
506,04 €
55" LED Screen LG 55UN640S0LD
624,82 €