Headphones TRUST GXT415 ZIROX/BLACK 24990
24,99 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
LIGHTWEIGHT GAMING HEADSET GXT 415 ZIROX
Lightweight over-ear gaming headset made for PC, laptop and consoles. At only 244 grams, the Zirox has a comfortable lightweight design that you’ll barely even notice – just make sure you don’t leave the house still wearing them! The Zirox’s foldaway microphone tucks neatly into the headset itself, whilst on-ear volume control and microphone mute give you the opportunity to hear and say exactly what you want.
GXT 415 ZIROX | Type Gaming | Head-Band | Sensitivity 90 dB(a) | Cord length 2 m | Volume control | Colour Black | Weight 0.244 kg
| Manufacturer | TRUST |
| Model Name | GXT 415 Zirox |
| Fixing Kind | over-the-ear |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone Features | Gaming |
| Acoustic System | closed |
| Intended use | Gaming |
| Drive | 50 mm |
| Connections | juhtmega |
| Volume control | pöördnupuga |
| Sensitivity | 90 dB |
| Cord lenght | 2 m |
| 3.5 mm Connector | yes |
| Foldable Microphone | yes |
| Microphone Mute | yes |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 253 g |
| Weight with package (kg) | 0.372 kg |
| Laius | 170 mm |
| Product height | 200 mm |
| Product depth | 85 mm |
| Warranty | 2 years |
| Data Sheet (link) | www.trust.com/en/product/24990-gxt-415-zirox-gaming-headset-black |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee