Headphones LOGITECH USB H390/981-000406
24,10 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Logitech Stereo Headset H390
Immerse yourself in comfort. The adjustable Logitech USB Headset H390 features a plush, padded headband and ear pads. The high-quality speakers deliver rich, digital audio and the adjustable, noise-cancelling microphone assures clear communication. Convenient in-line volume and mute controls include a LED mute indicator. USB plug and play convenience.
Head-Band | 1xUSB 2.0 | Sensitivity 94 dB(a) | Cord length 2.33 m | Volume control | Included Accessories Headphones, Manual, Warranty | Colour Black | Weight 0.197 kg
| Manufacturer | LOGITECH |
| Model | H390 |
| Model Name | H390 USB Computer Headset |
| Fixing Kind | over-the-ear |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Intended use | kontor / kõnekeskus |
| Drive | 30 mm |
| Connections | juhtmega |
| Volume control | pöördnupuga |
| Impedance (Ohm) | 32 Ω |
| Sensitivity | 94 dB |
| Cord lenght | 1.9 m |
| USB | yes |
| Microphone Noise Cancellation | yes |
| Microphone Frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone Sensitivity | -17 dB |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 197 g |
| Weight with package (kg) | 0.404 kg |
| Laius | 151 mm |
| Product height | 171 mm |
| Product depth | 68 mm |
| Dimensions | 171 х 151 х 68 |
| Warranty | 2 years |
| Data Sheet (link) | http://www.logitech.com/en-us/product/stereo-headset-h390 |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee