Headphones GEMBIRD LED/WHITE BHP-LED-02-W
18,62 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Bluetooth stereo headset with LED light effect, white - ENJOY WIRELESS MOBILITY
BHP-LED-02-W | Type Wireless | Head-Band | Bluetooth | Sensitivity 105 dB(a) | Volume control | Battery Lithium-Ion rechargeable | Colour White | Weight 0.15 kg
| Manufacturer | GEMBIRD |
| Model Name | BHP-LED-02-W |
| Fixing Kind | over-the-ear |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone Features | Cordless |
| Coverage range | 10 m |
| Signal to noise ratio | 83 dB |
| Intended use | kõned / muusika |
| Connections | Cordless |
| Bluetooth | yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth profiles | A2DP/AVRCP/HFP/HSP |
| Volume control | nupuga |
| Impedance (Ohm) | 32 Ω |
| Sensitivity | 105 dB |
| Microphone Sensitivity | -42 dB |
| Battery Type | laetav liitiumioonaku |
| Type of battery | Internal |
| Battery Life | 8 h |
| Loading time | 2 h |
| Battery capacity | 400 mAh |
| Colour | White |
| Weight net (kg) | 0.15 kg |
| Weight with package (kg) | 0.372 kg |
| Laius | 177 mm |
| Product height | 175 mm |
| Product depth | 78 mm |
| Dimensions | 175 x 177 x 78 mm |
| Data Sheet (link) | www.gembird.com/item.aspx?id=12311 |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee