Headphones GEMBIRD BLACK BHP-ANC-01
18,61 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
BT stereo headphones with active noise cancelling function (ANC)
| Manufacturer | GEMBIRD |
| Model | BHP-ANC-01 |
| Fixing Kind | over-the-ear |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone Features | Cordless |
| Coverage range | 10 m |
| Intended use | muusikakuulamine |
| Drive | 40 mm |
| Connections | juhtmega / juhtmeta |
| Noise cancellation | yes |
| Bluetooth | yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth profiles | A2DP/AVRCP/HFP/HSP |
| Volume control | nupuga |
| Impedance (Ohm) | 32 Ω |
| Sensitivity | 105 dB |
| Cord lenght | 0.8 m |
| USB | yes |
| USB type C | yes |
| 3.5 mm Connector | yes |
| Microphone Sensitivity | -22 dB |
| Battery Type | laetav liitiumioonaku |
| Battery Life | 10 h |
| Loading time | 2 h |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Included | USB charging cable, 0.4 m; 3.5 mm audio cable, 0.8 m |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 0.168 kg |
| Weight with package (kg) | 0.372 kg |
| Data Sheet (link) | gembird.com/item.aspx?id=13192 |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee