Hand Blender PHILIPS HR2545/00
49,69 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Philips HR2545 Hand Blender with ProMix Technology
With its powerful motor and unique ergonomic design, the hand blender delivers fast and efficient blending at the touch of a button. Prepare healthy, homemade meals every day using the hand blender, the 1 L chopper, or the whisk attachment.
Blender type Immersible | Blender jar capacity 1l | Power consumption 700 Watts | Cord length 1.2 m | Colour White | Product Net Weight 1.6 kg
| Manufacturer | Philips |
| Model | HR2545/00 |
| Type of Device | hand blender |
| Jug capacity | 1000 |
| Housing material | metal |
| Cutting blade material | stainless steel |
| Mincer | yes |
| Mixing vessel | 500 ml |
| Whisk | yes |
| Cord lenght | 1.2 m |
| Machine Washable Parts | yes |
| Power | 700 |
| Colour | White |
| Weight net (kg) | 1.6 kg |
| Weight with package (kg) | 1.88 kg |
| Laius | 62 mm |
| Product height | 381 mm |
| Product depth | 73 mm |
| Dimensions (H x W x D) cm | 38.1 x 6.2 x 7.3 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 22.8 x 28 x 25 cm |
| Warranty | 2 years |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee