Built-In Ceramic Hob ELECTROLUX EHF46547XK
239,49 €
Description
Fully intuitive control
The hob’s DirectAccess controls make cooking simple—just touch and slide your finger to the desired setting.
Perfect zone for an oval fish pan
Bring your seafood cooking ideas to life. The oval FishZone cooking area is ideal for fish pans, ensuring gentle and even heat distribution.
EcoTimer
EcoTimer saves energy by switching the hob off early and utilizing residual heat to complete the cooking process.
Specification
| Manufacturer | Electrolux |
| Product Model Code | EHF46547XK |
| Type Of Cooktop | electric |
| Surface Type | vitroceramic |
| Installation Type | surface mounting |
| Controls | slider touch controls |
| Cooking Sensor | ei |
| Timer | yes |
| Number Of Cooking Zones | 4 |
| Pan Supports | none |
| Electric ignition | ei |
| Expanding cooking zones | yes |
| Child lock | yes |
| Power | 7100 |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 7.5 kg |
| Weight with package (kg) | 8.4 kg |
| Standardized Width | 60 cm |
| Standardized Depth | 50 cm |
| Laius | 57.6 cm |
| Product height | 3.8 cm |
| Product depth | 51.6 cm |
| Warranty | 2 years |
Additional Services
Eurotech Shop OÜ offers the following additional services for large home appliances (washing machines, refrigerators, dishwashers, dryers, cookers, range hoods, built-in appliances) and TVs in Tallinn and the surrounding area:
- delivery to your home
- delivery to your home and installation
- delivery to your home, installation, and removal of the old appliance
- delivery to your home, installation, removal of the old appliance, and removal of packaging
More detailed information, terms, and pricing can be found here: services in the online store