34" 4K LCD Monitor SAMSUNG LS34C652UAUXEN
Description
Ultra-WQHD with 1000R Curvature
Immerse yourself in games, movies, or design projects. The 34-inch 1000R curved display surrounds your field of view with a 21:9 aspect ratio. The curvature closely matches the natural shape of the human eye, maximizing screen performance and enabling a new level of productivity with reduced eye strain.
1 Billion Colors with HDR10
Experience a wider color gamut with impressive accuracy and detail. HDR10 delivers nearly limitless shades and true-to-life color reproduction, with deeper blacks and brighter whites. Every piece of content becomes more engaging and can be enjoyed exactly as it was intended.
Built-in Speakers
Work, study, and play without the need for additional devices. Built-in speakers free up desk space, reduce cable clutter, create a more efficient workspace, and provide convenient, enjoyable audio.
100Hz Refresh Rate and AMD FreeSync™
The 100Hz refresh rate and AMD FreeSync™ work together to keep visuals smooth and fluid. See everything clearly and perform at your best without missing a single detail or moment.
Model S65UC | 34" | Curved/21 : 9 | Panel VA | Resolution 3440x1440 | Form factor 21:9 | Refresh rate 100Hz | Brightness 350 | Contrast 3000:1 | Dynamic contrast (DCR) Mega Contrast | Response time 5 ms | Horizontal 178 degrees | Vertical 178 degrees | 1xHDMI | 1xDisplayPort | 3xUSB 2.0 | 1xUSB-C | 1xRJ45 | Speakers | Tilt | PSU Inbuilt | 100 mm x 100 mm | Colour Black
Specification
| Manufacturer | Samsung |
| Model | S34C652UAU |
| Model Name | ViewFinity S6 |
| Type Of Monitor | 21:9, curved |
| Diagonal (") | 34 |
| Screen Size Metric | 86 cm |
| Native Resolution | 3440 x 1440 |
| Screen type | Curved |
| Screen Technology | LCD |
| Panel | VA |
| Screen Refresh Rate | 100Hz |
| Response Time | 5 ms |
| High Definition (HD) | UltraWide Quad HD |
| 4K HDR | HDR10 |
| Contrast | 3000:1 |
| DVI | ei |
| Brightness (cd/m2) | 350 |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Temperature range | 10 ... 40 °C |
| Dynamic contrast | Mega DCR |
| Colours | 1.07 mlrd |
| VESA 100 x 100 | Jah |
| Speakers | Integrated |
| Sound (W) | 5 W |
| Ethernet | jah |
| HDMI ports | 1 |
| Bluetooth | No |
| Powered by | Seesmine toiteplokk |
| USB 2.0 | 3 |
| USB type C | 1 |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 1 |
| RJ45 | 1 |
| Wifi | ei |
| Energy consumption | 32 kWh/1000h |
| Colour | Black |
| Tiltable | Jah |
| Weight net (kg) | 8 kg |
| Weight w.-o. stand (Kg) | 5200 g |
| Weight with package (kg) | 10.45 kg |
| Laius | 806.6 mm |
| Product height | 561.5 mm |
| Product depth | 241 mm |
| Dimensions with stand (W x H x D) | 80.66 x 56.15 x 24.1 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 80.7 x 40 x 12.5 cm |
| Standby power (W) | 0,5 W |
| Energy label | G |
| Energy Label (HDR) | G |
| Warranty | 2 years |
| Data Sheet (link) | www.samsung.com |