27" Full HD LCD Monitor DAHUA DHI-LM27-A221Y
97,24 €
Description
Dahua 27-inch FHD Monitor LM27-A221Y
- Slim-bezel design with a cost-effective plastic housing
- 178°/178° ultra-wide viewing angles for a more consistent viewing experience
- Support for multiple signal inputs such as HDMI and VGA
- 144 Hz high refresh rate eliminates lag and screen tearing
- 1 ms response time
Specification
| Manufacturer | Dahua |
| Model Name | LM27-A221Y |
| Diagonal (") | 27 |
| Screen Size Metric | 69 cm |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Supported Graphics Resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Screen Technology | LED |
| Screen Refresh Rate | 144 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| High Definition (HD) | Full HD |
| Contrast | 1200:1 |
| Brightness (cd/m2) | 250 cd/m² |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Supported Video Modes | 1080p |
| Temperature range | 0 ... 40 °C |
| VESA Mounting | yes |
| VESA 100 x 100 | yes |
| HDMI ports | 1 |
| VGA | 1 |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 3.4 kg |
| Weight with package (kg) | 4.79 kg |
| Dimensions without stand (W x H x D) | 61.51 x 36.41 x 4.91 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 67.8 x 45 x 11.8 cm |
| Energy label | D |
| Energy Label (HDR) | - |
| Warranty | 2 years |
| Energy Label pdf | https://eprel.ec.europa.eu/labels/electronicdisplays/Label_2452601.pdf |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/fiches/electronicdisplays/Fiche_2452601_ET.pdf |
Similar products
27" FHD LCD Monitor LG 27BA550-B
153,20 €
27" Monitor LG 27U41YA-B
90,90 €