Vacuum Cleaner PHILIPS FC9331/09
119,99 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
The Philips 3000 Series bagless vacuum cleaner combines a compact design with high performance. Thanks to PowerCyclone 5 technology and the TriActive nozzle, which performs three cleaning actions, keeping your floors clean is effortless.
The specially designed TriActive nozzle removes deep-seated dust from carpets, while the large front opening picks up bigger debris. Air channels and brushes on both sides of the nozzle capture dust and dirt along walls and furniture.
The dust container can be hygienically emptied with one hand, helping to prevent dust clouds from escaping into the air.
Bagless vacuum cleaner | Maximum input power: 900 W | Operating radius: 9 m | Dust capacity: 1.5 L | Color: black / blue | Dimensions: 410 × 281 × 247 mm | Weight: 4.7 kg
| Manufacturer | Philips |
| Model | FC9331/09 |
| Model Name | PowerPro Compact |
| Vacuum Cleaner Type | Container Vacuum |
| Dust bag / container capacity (L) | 1.5 l |
| Working radius (m) | 9 m |
| Cord lenght | 6 m |
| Input power IEC | 750 W |
| Input power (max) | 900 |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 4.7 kg |
| Weight with package (kg) | 7.7 kg |
| Laius | 275 mm |
| Product height | 250 mm |
| Product depth | 410 mm |
| Dimensions | 410 x 281 x 247 mm |
| Noise level (dB) | 76 dB |
| Warranty | 2 years |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee