Subwoofer SONOS SUB MINI Black
499,00 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Deepen your enjoyment of TV, films, and more with bold bass when you pair Sub Mini with Beam, Ray, Era 100, One, or One SL
Place it anywhere in the room, breeze through setup with help from the Sonos app, and experience richer, more immersive sound without any buzz. Feel more immersed in every scene and song with surprisingly rich, clear, and balanced low end.
Unlock your entertainment experience when you pair Sub Mini with Beam or Ray. The 5 GHz WiFi connection enhances audio transmission speed so you can enjoy films, shows, and games with high-quality sound reliably synced with your TV.
Never miss a beat and hear more nuance in every note when you pair Sub Mini with Era 100, One, or One SL.
Within the acoustically-sealed cabinet, dual custom woofers generate the full-toned low frequencies of a much larger subwoofer. Advanced processing further enhances the bass response.
Both woofers face inwards to create a force-cancelling effect that neutralises distortion.
Trueplay™ tuning technology adapts the bass for the unique acoustics of the room so it never sounds harsh, muddy, or flat — even if you place Sub Mini next to the wall.
The unique cylindrical design looks at home in your home. Sub Mini connects to your system over WiFi, so you can place it wherever it fits and looks best in the room.
With a single cable and app-guided setup, Sub Mini makes it simple to enjoy fuller, more detailed sound. Just plug in the power cable, open the app, and follow a few simple instructions to add Sub Mini to your system. The volume automatically adjusts along with your paired soundbar or speaker. Use the Sonos app to customise the EQ and change the bass level to your preference.
| Manufacturer | SONOS |
| Product Model Code | SUBM1EU1BLK |
| Model Name | SUB MINI |
| Type | subwoofer |
| Temperature range | 0°C ... 40°C |
| Ethernet | yes |
| Toitepinge | 100-240V 50/60Hz |
| Wifi | yes |
| Wifi standard | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Colour | matte black |
| Weight net (kg) | 6.35 kg |
| Dimensions (H x W x D) cm | 35 x 23 x 23 cm |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee