Refrigerator SNAIGE C29SM-T1002E1
399,99 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
A simple refrigerator with a capacity of 254 liters
SNAIGĖ Ice Logic refrigerators are economical, spacious, and designed with a clean, minimalist style while offering all essential features and functions. Equipped with LED lighting, a vegetable drawer, and large door compartments, this refrigerator is a practical choice for a functional kitchen.
| Manufacturer | Snaigė |
| Product Model Code | C 29SM-T1002E178XS4BXSNBB |
| Type | fridge with no freezer |
| Installation Type | Free standing |
| Controls | mechanical |
| Cooling Technology | static |
| Antibacterial Technology | yes |
| Cool Drawer | none |
| Compressor Type | tavaline |
| Lowest Operating Temperature | 16.0 |
| Door Handle | attached handle |
| Refrigerator Volume (L) | 254 |
| Bottle shelf | ei |
| Lighting | LED |
| Colour | White |
| Weight net (kg) | 50 kg |
| Weight with package (kg) | 54 kg |
| Standardized Width | 60 cm |
| Standardized Height | 145 cm |
| Laius | 60 cm |
| Product height | 145 cm |
| Product depth | 65 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 62 x 149 x 67 cm |
| Energy label | E |
| Annual Energy Consumption | 102 |
| Climate Class | N-T |
| Noise label | C |
| Noise level (dB) | 41 |
| Warranty | 2 years |
| Energy Label pdf | https://eprel.ec.europa.eu/labels/refrigeratingappliances2019/Label_1816900.pdf |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/fiches/refrigeratingappliances2019/Fiche_1816900_ET.pdf |
Eurotech Shop OÜ offers the following additional services for large home appliances (washing machines, refrigerators, dishwashers, dryers, cookers, range hoods, built-in appliances) and TVs in Tallinn and the surrounding area:
More detailed information, terms, and pricing can be found here: services in the online store
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee