Notebook LENOVO LOQ 15ARP10E, AMD Ryzen T5, 15.6", 16 GB, SSD 1000 GB, EN, Gray
769,95 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
LOQ 15ARP10E | AMD Ryzen™ 5 | 7535HS | 15.6 " | 1920 x 1080 pixels | IPS | Laptop | Colour Grey | Market positioning Gaming | RAM 16 GB | DDR5-SDRAM | Discrete graphics | NVIDIA GeForce RTX 3050 | 6 GB | On-board graphics card model AMD Radeon 660M | Wi-Fi Wi-Fi 6 (802.11ax) | Bluetooth | Numeric keypad | Keyboard language English | Weight 1.8 kg
| Manufacturer | LENOVO |
| Model Name | LOQ 15ARP10E |
| Diagonal (") | 15,6" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Technology | IPS |
| Screen Refresh Rate | 144 Hz |
| Non-Glare Screen | yes |
| Operation System | none |
| Internal memory | 1TB |
| Memory (RAM) | 16 GB |
| Brightness (cd/m2) | 300 cd/m² |
| Chipset | AMD SoC Platform |
| Processor | AMD Ryzen™ 5 7535HS (6C / 12T, 3.3 / 4.55GHz, 3MB L2 / 16MB L3) |
| SSD type | M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Web cam | yes |
| Resolution of webcam | 720p |
| Ethernet | yes |
| Graafika | NVIDIA GeForce RTX™ 3050 6GB GDDR6 |
| Bluetooth | yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Optical drive | none |
| USB 3.2 | 2 |
| USB type C | yes |
| HDMI | 1 |
| Outlet For Headphones | yes |
| Wifi | yes |
| Wifi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Colour | Grey |
| Colour Name | Luna Grey |
| Weight net (kg) | 1.8 kg |
| Laius | 359.2 mm |
| Product height | 22.95 mm |
| Product depth | 236 mm |
| Warranty | 2 years |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee