Floor Robot ROBOROCK Q8 MAX, Q8M52-00, Black
299,00 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Roborock Q8 Max Robot Vacuum and Mop.
- Vacuum and Mop in One Pass
- 5500Pa High Power Suction
- DuoRoller™ Brush
- Reactive Tech Obstacle Avoidance
- PreciSense® LiDAR Navigation
- Adaptive Route Algorithms
- Seamless Floor Cleaning
- Customizable App Features
- ScratchSafe® Wheels and Brushes
- Work with Alexa&Google Home&Apple Siri
- Off-Peak Charging Supported
- 770ml Large Dustbin
- Only support 2.4GHz Wi-Fi. 5GHz is not supported.
Battery capacity 5200 mAh | Work time 4 hours | Dust bin capacity 0.77 l | Weight 3 kg
| Manufacturer | Roborock |
| Model | Q8M52-00 |
| Model Name | Q8 Max |
| Voice Control | jah |
| Technologies | PreciSense® LiDAR Navigation |
| Dust bag / container capacity (L) | 0.77 l |
| Battery Type | laetav liitiumioonaku |
| Battery Life | 4 h |
| Battery capacity | 5200mAh |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 3 kg |
| Weight with package (kg) | 7 kg |
| Dimensions (H x W x D) cm | 9.65 x 35 x 35.3 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 45 x 41 x 14 cm |
| Warranty | 2 years |
| Data Sheet (link) | us.roborock.com/products/roborock-q8-max-robot-vacuum-and-mop |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee