Floor Robot Roborock Q REVO EDGE 5V1, QRES52-00 Black
679,90 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Introducing the Roborock Qrevo Edge Series, bringing you the best in precision and power. Featuring the Dual Anti-Tangle System, it effortlessly prevents hair tangles for thorough, hassle-free cleaning. Boasting 18 500 Pa HyperForce suction and advanced FlexiArm Technology, every corner of your home receives impeccable care. Experience an added edge in home cleaning.
| Manufacturer | Roborock |
| Model | QRES02-00 |
| Model Name | Qrevo Edge 5V1 |
| Number of Side Brushes | 1 |
| Surface To Be Cleaned | carpet, laminate, parquette, linoleum, tile |
| Description | wet / dry cleaning |
| Loading station | Jah |
| Rated power | 66 W |
| Suction power | 18500Pa |
| Dust bag / container capacity (L) | 2.7 l |
| Water tank capacity (L) | 4 l |
| Battery Type | laetav liitiumioonaku |
| Battery Life | 3.1 h |
| Loading time | 4 h |
| Sensors | Camera/Laser |
| Included | Mop Cloths, Mop Cloth Mounts, Dock (Disposable dust bag pre-installed), Extra Dust Bag, Power Cord |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 3900 g |
| Weight with package (kg) | 17.6 kg |
| Laius | 352 mm |
| Product height | 97.9 mm |
| Product depth | 352 mm |
| Dimensions (H x W x D) cm | 9.8 x 35.2 x 35.2 cm |
| Charging Station Dimensions | 34 x 48.7 x 52.1 cm |
| Warranty | 2 years |
| Data Sheet (link) | global.roborock.com/ |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee