Earphones TRUST NIKA TOUCH BT White 23705
32,51 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Nika Touch | Type Wireless | Earbud | 1xMicro-USB | Bluetooth | Battery Lithium-Ion rechargeable | Colour White | Weight 0.05 kg
| Manufacturer | Trust |
| Model | 23705 |
| Model Name | Nika Touch |
| Fixing Kind | in-ear |
| Frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone Features | Cordless |
| Ear Coupling | in-ear |
| Charging Source | USB |
| Acoustic System | closed |
| Coverage range | 10 m |
| Intended use | kõned / muusika |
| Drive | 10 mm |
| Connections | True Wireless Stereo (TWS) |
| Talk time | 4 h |
| Bluetooth | jah |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth profiles | A2DP/AVRCP/HFP |
| USB | ei |
| Micro USB | 1 |
| 3.5 mm Connector | No |
| Microphone | Omnidirectional |
| Type Of Microphone | Internal |
| Microphone Frequency | 80 - 8000 Hz |
| Waterproof | Ei |
| Battery Type | laetav liitiumioonaku |
| Battery Life | 6 h |
| Loading time | 3 h |
| Colour | White |
| Weight net (kg) | 0.05 kg |
| Weight with package (kg) | 0.2 kg |
| Data Sheet (link) | www.trust.com/en/product/23705-nika-touch-bluetooth-wireless-earphones-white |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee