Dryer Stacking Kit LG DK2W
78,68 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
Laundry Stacking Kit with Slide-Out Shelf
Save floor space by stacking your washer and dryer for a sleek, organised laundry area.
A convenient slide-out shelf gives you the perfect spot to place, sort, or fold clothes as you transfer them to the dryer.
Compatible with the new AI-powered washers and tumble dryers. designed for strength, stability, and seamless integration.
Compatible with these LG appliances:
F4X7013TWB, F4X7011TWB, F4X7009TWB, RHX7010TWB, RHX7009TWB, F4Y513WWLN1, F4Y511WWLA1, F4Y511WBLN1, F4Y510WBLN1, F4C510WBTN1, FDV709W, F4X1009NWK, RHX1009NWK, RHX1008NWK
| Manufacturer | LG |
| Product Model Code | DK2W.AGWQKEU |
| Type | stacking kit with shelf |
| Colour | White |
| Weight net (kg) | 7.48 kg |
| Weight with package (kg) | 8.8 kg |
| Dimensions (H x W x D) cm | 7 x 59.3 x 61.5 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 62.8 x 8 x 64.7 cm |
| Warranty | 2 years |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee