65" 4K LED Smart TV LG 65UA74003LB
469,76 €
Description
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 Pro
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 4K AI Processor Gen8
- Smart webOS platform with advanced AI functionality plus all your favourite streaming services
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- High resolution on a massive Ultra Big TV screen
Specification
| Manufacturer | LG |
| Introduction Year | 2025 |
| Model | 65UA74003LB |
| Model Name | 65UA74003LB |
| Diagonal (") | 65" |
| Screen Size Metric | 164 cm |
| Native Resolution | 2160 x 3840 pixels |
| Screen type | flat screen |
| Screen Technology | LED |
| Screen LED Backlight | Direct-LED |
| Screen Refresh Rate | 60 Hz |
| Operation System | webOS |
| High Definition (HD) | 4K Ultra HD |
| 4K HDR | Dynamic Tone Mapping/Filmmaker Mode/High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro)/Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Digital tuner | DVB-T2CS2 |
| Sound Modes | Clear Voice Pro |
| Enchanced Audio Return Channel eARC | yes |
| Apple AirPlay2 Support | yes |
| Web Browser | yes |
| Processor | α7 AI Processor 4K Gen8 |
| Fits with VESA | 300 x 200 mm |
| VESA Mounting | yes |
| Sound (W) | 20W |
| Channels | 2.0 |
| Decoders | Dolby Digital |
| Ethernet | yes |
| HDMI ports | 3 |
| Bluetooth | yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Optical audio output | 1 |
| RF antenna input | 2 |
| USB 2.0 | 1 |
| 15pin D-sub | ei |
| Optical S/PDIF | 1 |
| RJ45 | 1 |
| CI | yes |
| Wifi | yes |
| Wifi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Colour | Black |
| Stand Type | legs at the edges |
| Weight net (kg) | 16700 g |
| Weight w.-o. stand (Kg) | 16500 g |
| Weight with package (kg) | 21 kg |
| Dimensions without stand (W x H x D) | 145.5 x 84.1 x 6.79 cm |
| Dimensions with stand (W x H x D) | 145.5 x 90.4 x 26.9 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 158 x 95 x 16.2 cm |
| Energy label | F |
| Energy Label (HDR) | G |
| Warranty | 2 years |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2306981/fiches?language=EN |
Similar products
65" 4K Smart AI TV LG 65UA73003LA
414,59 €