27" QHD LCD Monitor MSI PRO MP275QPDG
389,99 €
Description
- Type-C 98W Power Delivery and Display & KVM Switch
- Daisy Chain with DisplayPort Multi-Stream Transport
- Built-in FHD Webcam with Digital Mic
- Built-in 1Gbps RJ45 Ethernet for Stable Wired Connection
- TÜV certified display ensures the protection and health of eyesight.
- MSI EyesErgo technology with Anti-Flicker technology helps prevent eye strain and fatigue.
- 100 Hz refresh rate provides a better viewing experience with flicker-free image.
- MSI Eye-Q Check helps have self-check eyes & reminds to take a rest while using the monitor for a long time.
- An adjustable stand with a mini-PC mountable design provides a better ergonomic and tidy setup, enhancing user comfort and organization.
- Standard VESA mountable & Accessory slot design.
- Two built-in speakers.
Specification
| Manufacturer | MSI |
| Model | PRO MP275QPDG |
| Type Of Monitor | äriotstarbeline |
| Diagonal (") | 27 |
| Native Resolution | 2560 x 1440 |
| Screen Technology | LCD |
| Panel | IPS |
| Screen Refresh Rate | 100 Hz |
| Non-Glare Screen | yes |
| Response Time | 4 ms |
| High Definition (HD) | Wide Quad HD |
| Contrast | 1300:1 |
| Brightness (cd/m2) | 250 |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Supported Video Modes | 1440p |
| Pixel size | 0.2331 mm |
| Colours | 16.7 milj. |
| VESA 100 x 100 | yes |
| Speakers | Integrated |
| Number of speakers | 2 |
| Sound (W) | 4W |
| Display | matt |
| Ethernet | yes |
| HDMI ports | 2 |
| Housing material | plastik |
| USB 2.0 | 4 |
| USB 2.0 type B | 1 |
| USB type C | 1 |
| HDMI | 2 |
| Outlet For Headphones | 1 |
| Display Port | 2 |
| Energy consumption | 26 kWh/1000h |
| Kensington lock | yes |
| Colour | Black |
| Colour Name | Black |
| Reversible | yes |
| Tiltable | yes |
| Adjustable height | yes |
| Pivot | yes |
| Weight net (kg) | 7.05 kg |
| Weight w.-o. stand (Kg) | 4.38 kg |
| Weight with package (kg) | 10.24 kg |
| Laius | 614 mm |
| Product height | 578.9 mm |
| Product depth | 233.9 mm |
| Dimensions with stand (W x H x D) | 61.4 x 57.89 x 23.39 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 83.1 x 46.8 x 13.3 cm |
| Standby power (W) | 0,5 W |
| Energy label | F |
| Energy Label (HDR) | G |
| Warranty | 3 years |
| Energy Label pdf | https://eprel.ec.europa.eu/labels/electronicdisplays/Label_2150160.pdf |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/fiches/electronicdisplays/Fiche_2150160_ET.pdf |
Similar products
27" LCD Monitor MSI PRO MP272PMG
194,56 €
27" LCD Monitor MSI PRO MP275 E2
105,92 €
27" LCD Monitor MSI PRO MP275PG E14
194,79 €
27" LCD Monitor MSI PRO MP275QPG
198,90 €