Earphones BT INTENSO PRO T500HAE BLACK 3720500
24,15 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
3 Microphones per Earbud
With three microphones per earbud, our Intenso Buds Pro offer improved call quality and effective noise cancellation.
IPX 4 Splashproof
Our headphones are protected against splashing water from all directions, making them ideal for use in the rain or during sports activities.
Voice Assistant Support
Access voice assistants like Siri, Google Assistant, or Alexa with the touch of just one button. Control your music, answer calls, ask questions – all with your voice, all with your Intenso Buds Pro.
Hybrid Active Noise Cancelling
Our headphones with Hybrid Active Noise Cancelling (Hybrid-ANC) provide the ultimate sound isolation by using both internal and external microphones to effectively reduce ambient noise. This way, you can fully focus on your music, podcasts, or calls while enjoying an unparalleled listening experience.
The modes include also:
| Manufacturer | INTENSO |
| Model | 3720502 |
| Model Name | BUDS PRO T500HAE |
| Fixing Kind | in-ear |
| Headphone Features | noise cancelling, wireless |
| Charging Source | USB |
| Intended use | sportimine / igapäevakasutus |
| Drive | 10 mm |
| Connections | True Wireless Stereo (TWS) |
| Noise cancellation | yes |
| Noise Canceling Type | hübriidne |
| Bluetooth | yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Volume control | touch control |
| Impedance (Ohm) | 32 Ω |
| Sensitivity | 40 dB |
| USB | yes |
| USB type C | yes |
| Microphone Noise Cancellation | yes |
| Waterproof | yes |
| Water & Dust Proof Rating | IPX4 |
| Battery Type | Internal |
| Type of battery | liitium-polümeeraku |
| Battery Life | 35 h |
| Loading time | 2 h |
| Battery Capacity - Charging Case | 350 mAh |
| Included | Buds Pro (2x)Charging boxEartips in 4 sizesUSB-C to USB-C cable |
| Colour | Black |
| Weight net (kg) | 0.042 kg |
| Weight with package (kg) | 0.166 kg |
| Dimensions | 54.96 x 55.1 x 28.44 mm |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee