27" 4K Monitor DELL S2725QC, 210-BQWS
374,99 €
Description
27-inch 4K USB-C monitor with up to 120Hz refresh rate and dual 5W speakers for elevated entertainment.
A smooth, tear-free experience with AMD FreeSync™ Premium (refresh rate up to 120Hz) and an ultra-low 4ms response time create a captivating experience for work and play. Immerse yourself in breathtaking 4K visuals with in-plane switching technology.
Enjoy vibrant colors with 99% sRGB. The 1500:1 contrast ratio and HDR readiness deliver excellent depth and detail. The improved ComfortView Plus reduces harmful blue light emissions to ≤35%, for all-day comfort without sacrificing color accuracy.
Dell 27 Plus 4K USB-C Monitor - S2725QC 27-inch 4K USB-C monitor with 120Hz refresh rate and dual 5W speakers for elevated entertainment.
Specification
| Manufacturer | DELL |
| Model | S2725QC |
| Type Of Monitor | 4K Business |
| Diagonal (") | 27 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Supported Graphics Resolutions | 1024 x 768 (XGA)/1152 x 864 (XGA+)/1280 x 1024 (SXGA)/1600 x 1200 (UXGA)/1600 x 900/1920 x 1080 (HD 1080)/2048 x 1280/2560 x 1440/3840 x 2160/640 x 480 (VGA)/720 x 400/800 x 600 (SVGA) |
| Screen Technology | LCD |
| Panel | IPS |
| Screen Refresh Rate | 120 Hz |
| Non-Glare Screen | jah |
| Response Time | 8 ms |
| High Definition (HD) | 4K Ultra HD |
| Contrast | 1500:1 |
| Brightness (cd/m2) | 350 |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Supported Video Modes | 1080i/1080p/2160p/480p/576p/720p |
| Pixel size | 0.1554 mm |
| Temperature range | 0 ... 40 °C |
| Colours | 1.07 mlrd |
| VESA 100 x 100 | Jah |
| Speakers | Integrated |
| Number of speakers | 2 |
| Sound (W) | 10 W |
| Display | matt |
| HDMI ports | 2 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB type C | 1 |
| HDMI | 2 |
| Display Port | 1 |
| Wifi | ei |
| Energy consumption | 25.2 kWh/1000h |
| Kensington lock | jah |
| Colour | Silver |
| Reversible | Jah |
| Tiltable | Jah |
| Adjustable height | Jah |
| Pivot | Jah |
| Weight net (kg) | 6.5 kg |
| Weight w.-o. stand (Kg) | 4.85 kg |
| Weight with package (kg) | 9.05 kg |
| Laius | 611.63 mm |
| Product height | 518.63 mm |
| Product depth | 200.4 mm |
| Dimensions without stand (W x H x D) | 61.16 x 35.61 x 6 cm |
| Dimensions with stand (W x H x D) | 61.16 x 38.86 x 20.04 cm |
| Package dimensions (W x H x D) cm | 70.1 x 43.2 x 14 cm |
| Standby power (W) | 0,4 W |
| Energy label | F |
| Energy Label (HDR) | G |
| Warranty | 2 years |
| Energy Label pdf | https://eprel.ec.europa.eu/labels/electronicdisplays/Label_2186109.pdf |
| Data Sheet (link) | https://eprel.ec.europa.eu/fiches/electronicdisplays/Fiche_2186109_ET.pdf |
Similar products
27" 4K LCD Monitor 27U730A-B
270,53 €
27" 4K LCD Monitor LG 27G810A-B
395,06 €
27" 4K LCD Monitor LG 27UP650K-W
257,13 €