22" Full HD LCD Monitor ACER SA 222Q E
74,99 €
Customer support: Monday-Friday 9.00-18.00 | +37256251570
A thin display only at an incredible 7.2 mm with ZeroFrame design. This display is easily wall-mountable. Keep your workspace modern with this monitor that fits almost anywhere.
AMD FreeSync™ reduces or eliminates latency, screen tearing and stuttering for smooth visuals and improved viewing. The SA2 also boasts a fast 1ms VRB3 response time for less blur in faster frames.
The full high-definition 1920 X 1080 VA display is perfect for work and entertainment, with sharp picture quality and wide-view support.
21.5 " | 1920 x 1080 pixels | Full HD | IPS | 1 ms | Flat | Contrast 3000:1 | Maximum refresh rate 100 Hz | Pixel pitch 0.241 x 0.241 mm | Built-in speaker(s) Yes | 1xHDMI ports quantity | VESA Yes
| Manufacturer | ACER |
| Model | UM.WS2EE.E01 |
| Model Name | SA 222Q E |
| Diagonal (") | 21,5" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Technology | IPS |
| Screen Refresh Rate | 100 Hz |
| Non-Glare Screen | yes |
| Response Time | 1 ms |
| High Definition (HD) | Full HD |
| Vertical View Angle | 178 ° |
| Horisontal View Angle | 178 ° |
| Colours | 16.7 milj. |
| VESA Mounting | yes |
| VESA 75 x 75 | yes |
| Speakers | Integrated |
| HDMI ports | 1 |
| Colour | Black |
| Stand Type | center stand |
| Weight net (kg) | 2.02 kg |
| Weight w.-o. stand (Kg) | 1.75 kg |
| Weight with package (kg) | 3 kg |
| Dimensions without stand (W x H x D) | 49.2 x 28.1 x 4.2 cm |
| Dimensions with stand (W x H x D) | 49.2 x 36.1 x 18.9 cm |
| Energy label | E |
| Energy Label (HDR) | - |
| Warranty | 2 years |
Subscribe to the newsletter and get the best offers, useful tips, and new products and trends in the world of technology. Your eurotech.ee